Zdrowo i sportowo

Liczba odwiedzających: 1567
Program realizowany we wszystkich grupach wiekowych.

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. 

Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.

Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Padają w ostatnim czasie mity związane z traktowaniem sportu i ruchu, jako remedium na byle jakie odżywianie. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.

 

Program zdrowo i sportowo
Program zdrowo i sportowo, foto nr 1, Program zdrowo i sportowo, foto nr 2, Program zdrowo i sportowo, foto nr 3, Program zdrowo i sportowo, foto nr 4, Program zdrowo i sportowo, foto nr 5, Program zdrowo i sportowo, foto nr 6, Program zdrowo i sportowo, foto nr 7, Program zdrowo i sportowo, foto nr 8, Program zdrowo i sportowo, foto nr 9, Program zdrowo i sportowo, foto nr 10,