Nasze przedszkolaki

Liczba odwiedzających: 2473
Grupy w Gminnym Przedszkolu w Nieporęcie

GRUPY 3 -LATKÓW:

"Pszczółki" 

Chodzimy pierwszy rok do przedszkola, a już potrafimy pięknie tańczyć śpiewać i mówić wierszyki. Jesteśmy bardzo ciekawe otaczającego nas świata i wspólnie ze swoimi paniami chętnie poznajemy go w czasie codziennych zajęć . Ale nie samy przedszkolem przedszkolak żyje …,więc jeździmy też na wycieczki i chodzimy na spacery. Po pełnym wrażeń dniu pracy z apetytem zjadamy pyszne obiadki, a potem odpoczywamy na zasłużonym leżakowaniu. A najważniejsze jest to że w naszej grupie nikt się nie smuci i nie płacze! Chętnie chodzimy do przedszkola i z uśmiechem na twarzach o nim opowiadamy.

"Krasnale"

Wszyscy bardzo się lubimy i chętnie przebywamy ze sobą, a nasze kochane panie we wszystkim nam pomogą. Każdy z nas jest inny i potrzebuje jeszcze pomocy. Po skończonych zajęciach dydaktycznych bawimy się wybranymi przez siebie zabawkami, gramy w różne gry, rysujemy, układamy puzzle i układanki, słuchamy muzyki i bajek. Lubimy spacery i wycieczki na świeżym powietrzu. Chętnie podejmiemy każde zaproponowane nam działanie.

 

GRUPY 4-LATKÓW

"Biedronki"

Biedronki to grupa rezolutnych i wesołych 4-latków. Bardzo lubią zabawy w kole, śpiewać i tańczyć, a najbardziej malować farbami i rysować kredkami.
W naszej grupie, nikt się nie nudzi, wymyślamy wciąż nowe zabawy, staramy się bawić w zgodzie i uśmiechać się do siebie nawzajem. Czasem zdarzają się małe kłótnie i nieporozumienia, ale z pomocą naszych pań, szybko je rozwiązujemy. Pomaga to nam stawać się coraz bardziej samodzielnymi i pomysłowymi. Biedronki cieszą się, że już drugi rok chodzą do naszego przedszkola.

"Żabki"

Chodzimy do naszego przedszkola już drugi rok. Jesteśmy bardzo weseli i rozbrykani, przedszkole to nasz drugi dom.
Uwielbiamy razem spędzać czas, bawić się, budować, chętnie śpiewamy piosenki, tańczymy oraz bierzemy udział w zabawach. W czasie przeznaczonym na zabawę jesteśmy konstruktorami, kierowcami, badaczami świata i pilotami. Lubimy też malować i wycinać. A gdy jest nam smutno, zawsze możemy się przytulić do naszej cioci – po to właśnie jest byśmy czuli się dobrze i razem mogli bezpiecznie poznawać świat. Wszyscy przychodzimy do naszej sali uśmiechnięci i w dobrych humorach, a to dlatego by nasz każdy dzień w przedszkolu był radosny i wyjątkowy. W naszej grupie nigdy się nie nudzimy i codziennie spędzamy ciekawie czas.

 

GRUPY 5- LATKÓW

"Motyle"

Motylki, motylki nie tracą ani chwilki- te słowa pewnej popularnej piosenki doskonale charakteryzują naszą grupę. Nie tracimy czasu na nudę ,zawsze świetnie się bawimy. Motylki nie mogą zbyt długo usiedzieć w miejscu, muszą wszystko sprawdzić, dotknąć, wszędzie zajrzeć. Przy tym stawiają mnóstwo pytań. A dlaczego? A po co? A kiedy? Mają ogromną potrzebę zdobywania wiedzy.
Grupa składa się z dzieci 5-letnich, które wspaniale czują się w swoim towarzystwie. Uczą się wyrozumiałości, opiekuńczości, pomagają sobie nawzajem i zawsze się uśmiechają.

 

"Jeże"

W grupie Żabek wykorzystując naturalny potencjał dzieci, stwarzamy warunki, umożliwiające dzieciom zdobywanie nowych doświadczeń wiedzy i umiejętności. Podstawowym celem naszej pracy jest stymulowanie rozwoju dzieci i przygotowanie do podjęcia obowiązku szkolnego.
Wychowanie i edukacja w grupie oscyluje wokół podstawowej formy ich działalności, jaką jest zabawa. Zaspokaja ona potrzebę ruchu, kontaktów rówieśniczych, badania i poznawania właściwości przedmiotów i zjawisk. Dzień w przedszkolu organizowany jest tak, aby dziecko spontanicznie podejmowało zabawy w czasie wolnym, jak i chętnie uczestniczyło w zabawach dydaktycznych, prowadzonych przez nauczyciela.
Praca nauczycieli uwzględnia predyspozycje wychowanków, traktujemy ich indywidualnie, znamy i respektujemy ich oczekiwania oraz potrzeby. Dzieci stają się aktywniejsze, coraz mniej zależne od dorosłych, coraz bardziej sprawne i samodzielne. Indywidualne oddziaływania sprzyjają właściwemu przygotowaniu do edukacji szkolnej.